„Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” to książka o śmierci.

„Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” – książka o śmierci od której chce się żyć

Read Time:1 Minute, 39 Second

„Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” to książka o śmierci. Jennifer Wright ostrzega, że zabić może nas dosłownie wszystko – brudne ręce, seks,a nawet taniec. I jest to najbardziej pozytywna książka o śmierci od lat.

„Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” to przyjemny przewodnik po zarazach i tragediach. Wszyscy umrzemy, wielu z nas może spotkać coś makabrycznego, ale głowa do góry, można się z tego pośmiać (ale nie szydzić). Jennifer Wright już w prologu obiecuje, że książka przeprowadzi czytelnika przez najmroczniejsze momenty historii w formie dobrej zabawy. I słowa dotrzymała. Jeszcze nigdy aż z takim uśmiechem nie czytałem makabrycznych opisów chorób i degeneracji ciała.

Książka o śmierci. Plagi opisane tak, że aż chce się żyć

Jennifer Wright opisała plagi takie jak m.in. zaraza Antoninów, syfilis, ospa, gruźlica, śpiączkowe zapalenie mózgu, polio i trąd. Jest też słynna „plaga tańca”, która zabiła wiele osób, a której do dziś nie udało się wyjaśnić. Tak, można zatańczyć się na śmierć i jest to zaraźliwe.

Jennifer Wright ma dar pisania o śmierci i chorobach z lekkością. Wiedza medyczna i historyczna jest podana z czarnym humorem. Autorka podkreśla, że nie napisała jednak tej książki, by kogokolwiek nastraszyć. Chce odwrócić uwagę od problemów i frustracji. Pełen sukces. Opisy objawów trądu i syfilisu sprawiły, że zapomniałem o bożym świecie.

Wright obrała sobie za cel „oddzielenie chorego od choroby”. Lekkie historie o ciężkich chorobach pokazują jak ważny jest szacunek dla chorych. Powinna to być książka obowiązkowa w każdym szpitalu. Dla lekarzy i pacjentów.

Pod koniec życia większość z nas pewnie zrobiłaby wszystko, by móc przeżyć jeszcze jeden dobry dzień. Każda chwila wydaje się taka cenna. Nie potrafiłabym nazwać porażką niczego, co przyniosło ludziom choć jeden szczęśliwy dzień – napisała Wright,

Książka  „Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” nie jest porażką. Dała mi kilka wspaniałych dni. I po niej aż chce mi się żyć!

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu

  • „Co nas (nie) zabije. Największe plagi w historii ludzkości” to książka o śmierci.: Pan Od Kultury