Netflix i Tim Burton oskarżani o rasizm. Wednesday pod ostrzałem

Serial „Wednesday”. Netflix i Tim Burton oskarżani o rasizm

Read Time:1 Minute, 4 Second

Serial „Wednesday” zbiera dobre opinie recenzje, ale Netflix i Tim Burton mają problem. Zostali oskarżeni o rasizm. Sposób ukazania niebiałych bohaterów oburzył wiele osób.

Serial „Wednesday” to hit Netflixa, a „Wednesday dance” podbija internet. Najnowsza produkcja pobiła nawet rekord „Stranger Things”, jeśli chodzi o obejrzaną ilość godzin. Tim Burton musi jednak zmierzyć się z oskarżeniami o rasizm. Jak wyjaśnia „The New York Post”, wiele osób jest niezadowolonych z ukazania w serialu niebiałych bohaterów. Platforma streamingowa nie wydała jeszcze komentarza w tej sprawie.

Rasistowski serial Wednesday?

Jak wyjaśnia portal serialowa.pl, chodzi przede wszystkim o to, że osoby niebiałe zostały przedstawione jako wredni bohaterowie i dręczyciele. Jako przykład podano bohaterkę graną przez czarnoskorą Joy Sunday oraz aktora Imana Marsona. Nypost.com przypomina jednak, że aktorka Jenna Ortega jest w 75% Meksykanką, a w 25% Portorykanka.

Widzowie są zaskoczeni, bo Netflix ostatnio kładzie nacisk na kwestie równouprawnienia oraz różnorodności płciowej i rasowej. Jednocześnie, gdy premierę miał serial „Wiedźmin”, wiele osób narzekało, że jest „zbyt kolorowy”.

Serial „Wednesday” jest dostępny tylko i wyłącznie na platformie Netflix. Biorąc pod uwagę jego popularność, możemy być pewni, że słynna rodzina Addamsów wkrótce znów zawita na ekrany. Już pojawiły się doniesienia, że serial „Wednesday” dostanie drugi sezon.

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu