Lara Croft wraca. Będzie serial i film Tomb Raider od Amazon oraz nowe gry

Lara Croft wraca. Amazon kręci serial i film Tomb Raider

Read Time:2 Minute, 32 Second

Gra „Tomb Raider” znowu zostanie zekranizowana. Lara Croft wraca na ekrany, a Amazon pracuje nad serialem. Powstaną też nowe gry z Larą Croft oraz film pełnometrażowy. Czy uda się zbudować filmowe uniwersum na miarę Marvela?

Gry Tomb Raider i kolejna ekranizacja. The Hollywood Reporter ujawnia, że Amazon Prime Video i Dmitri M. Johnson’s z dj2 Entertainment połączyli sił, by wykupić prawa do marki i zrealizować „ogromne plany na uniwersum”. Scenarzystką i producentką wykonawczą serialu z Larą Croft została laureatka Emmy, Phoebe Waller-Bridge („Fleabag”, „Nie czas umierać”). Projekt jak na razie podobno znajduje się na bardzo wczesnym etapie realizacji.

Tomb Raider od Amazon. Serial, film i gry

Co wiemy do tej pory o serialowej odsłonie kultowej gry przygodowej? Ryan Andolina i Amanda Greenblatt, którzy porzucili kierownicze stanowiska w Amazon Prime, by założyć własną firmę producencką, będą zaangażowani w projekt z Larą Croft. Serial ma być początkiem nowego uniwersum od Amazon. Planowany jest również film pełnometrażowy. Czy będzie to sequel filmu z 2018 roku, w którym Larę Crodt zagrała Alicia Vikander?

Gry o Larze Croft od Crystal Dynamics

Wiadomo również, że dostaniemy nowe multiplatformowe gry z Larą Croft, a pierwsza jest od grudnia 2022 roku w produkcji. Nowe gry z planowej serii zostaną stworzone przez Crystal Dynamics, ponieważ Square Enix, który sprzedał Amazon Games prawa do franczyzy. W kwietniu 2022 r. deweloper poinformował, że wykorzysta możliwości silnika Unreal Engine 5. Amazon weźmie na swoje barki kwestie związane z dystrybucją na całym świecie.

Transformacja jest tym, czego szukamy, a z Amazon Games stworzyliśmy zespół, który podziela naszą kreatywną wizję, ambicje i wartości dla uniwersum Lary Croft w całym spektrum możliwości. Mają oni wyjątkową pozycję, więc mogą uczestniczyć w ponownym definiowaniu współpracy na linii wydawca-deweloper, a my jesteśmy chętni, aby wspólnie wytyczyć nową ścieżkę, zaczynając od stworzenia największej i najlepszej gry Tomb Raider – zapowiedział szef studia Crystal Dynamics Scot Amos.

Lara Croft anime na Netflix

Mało Lary Croft? Jednocześnie dj2 Entertainment pracuje obecnie nad serialem anime „Tomb Raider” (dwa sezony) dla Netflix. Nie ma to podobno wpływu na współpracę z Amazon.

Filmy na podstawie gry Tomb Raider

Do tej pory otrzymaliśmy już kilka odsłon filmowych przygód Lary Croft. W „Lara Croft: Tomb Raider” (2001) i „Lara Croft Tomb Raider: Kolebka Życia” (2003) główną rolę zagrała Angelina Jolie. W 2018 roku w filmie „Tomb Raider” jako Lara Croft wystąpiła Alicia Vikander. Ten film miał mieć sequel, który zapowiedziano w 2019 roku, ale pandemia wstrzymała produkcję. Aktorka zapytana o kontyunuację projektu, powiedziała jedynie, że pierwotnie scenariusz miała napisać Misha Green od serialu „Kraina Lovecrafta”.

Przypomnijmy, że ekranizacja przygód Lary Croft z 2018 roku zebrała 274 mln dolarów przy budżecie 90 mln dolarów.

Z uwagi na kwestię wykupienia MGM przez Amazon, nie mam pojęcia co się obecnie dzieje z projektem. Teraz w grę wchodzi tutaj polityka. Razem z Mishą cały czas byłyśmy gotowe, więc w tej chwili decyzje leżą w rękach innych ludzi – powiedziała Vikander w marcu 2022 roku.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram.

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu

  • Lara Croft wraca. Będzie serial i film Tomb Raider od Amazon oraz nowe gry: YouTube screen