„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” - recenzja

Nowa Czarna Pantera podbija box office. Ile Marvel zarobił z biletów?

Read Time:1 Minute, 31 Second

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” i pierwsze wyniki box office po premierowym weekendzie. Nowy film Marvela zarobił na świecie już 330 milionów dolarów. Padł też kolejny rekord.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” podbija kina. Przychylne recenzje i opinie przekładają się na wysoką oglądalność i wpływy z bietów. Jak podaje The Hollywood Reporter, film Marvela w premierowy weekend zarobił w USA 180 milionów dolarów. W pozostałych krajach wpływy z biletów wyniosły 150 milionów dolarów. Prognozy okazały się trafne. Przewidywano, że nowa produkcja MCU w premierowy weekend zarobi 355-365 mln dolarów.

„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” – wynik box office

Oznacza to najlepsze listopadowe otwarcie filmowe w historii. Pobity został wynik „Igrzysk śmierci: W pierścieniu ognia” sprzed dziewięciu lat, który wynosił „zaledwie” 158 milionów dolarów. To także drugi najlepszy start filmu w tym roku. Jedynie „Doktor Strange w multiwersum obłędu”w maju zarobił na otwarcie więcej (187,4 mln dolarów). Ważnym testem będzie drugi weekend, bo wtedy filmy zazwyczaj zaliczają spadki. Przykładowo, „Doktor Strange 2” stracił w drugi weekend aż 67% widzów.

W tym roku na salach kinowych panował większy tłok tylko trzy razy. Widowisko zanotowało bowiem średnią na kino w wysokości 40,9 tys. dolarów! A że tych kin było 4396, to w sumie na otwarcie zarobiło 180 milionów dolarów – podaje Filmweb.pl.

Czy będzie to najlepiej zarabiający film z uniwersum Marvela w 2022 roku? Drugi Doktor Strange zarobił w sumie 955 mln dolarów, a „Thor: miłość i grom” 760 mln dolarów. To wynik do pobicia, szczególnie biorąc pod uwagę recenzje.

Jak na razie najlepiej zarabiający film w 2022 roku to „Top Gun: Maverick”. Wpływy z biletów wyniosły ponad 1,4 mld dolarów. Pierwszy film o Czarnej Panterze w 2018 roku zarobił 1,3 mld dolarów.

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu

  • „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” – recenzja: Marvel