Avatar 3 - James Cameron ujawnia nowe informacje o filmie

Avatar 3. James Cameron ujawnia informacje o filmie

Read Time:1 Minute, 31 Second

„Avatar 2: istota wody” zbiera dobre recenzje i opinie, bije rekordy oglądalności i powiększa wpływy z biletów. James Cameron tymczasem już zapowiada film „Avatar 3” i mówi o fabule. Kiedy premiera trzeciej części przygód kosmicznych smerfów?

„Avatar 2: istota wody” („Avatar: The Way of Water”) wciąż w kinach, a James Cameron w wywiadzie dla „Total Film” już zapowiada „Avatar 3”. Ujawnił, że w trzeciej części pojawi się zły lud Na’vi. Reżyser Titanica chce pokazać niebieskie postacie z zupełnie innej strony i złamać filmowe stereotypy.

Avatar 3 – James Cameron podaje nowe informacje o filmie

James Cameron zapowiedział znaczącą zmianę dynamiki relacji pomiędzy plemionami zamieszkującymi Pandorę. Reżyser zdradził, że będzie eksplorował kolejne nowe światy. W trzeciej części kluczowe okażą się „istota ognia” oraz Lud Popiołu (Ash People).

We dotychczasowych filmach przedstawiłem bardzo negatywne przykłady ludzi i bardzo pozytywne przykłady Na’vi. W „Avatarze 3” zrobimy coś przeciwnego. Będziemy także eksplorować nowe światy, kontynuując historię głównych bohaterów. Mogę powiedzieć, że ostatnie części będą najlepsze. Te pierwsze były wprowadzeniem, nakryciem stołu przed podaniem posiłku – zapowiedział James Cameron.

W przypadku trzeciej części Avatara budżet filmu wynosi 250 milionów dolarów, czyli tyle samo, co w przypadku „Avatar: Istota Wody”. Zdjęcia do „Avatar 3” zostały już zakończone. James Cameron jednocześnie pracował nad trzecim, czwartym i piątym Avatarem. Bohaterowie podobno mają trafić w końcu na Ziemię. BBC News nieoficjalnie podaje, że kolejne 3 części Avatara mają mieć tytuły Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider i Avatar: The Quest for Eywa.

Jak na razie film „Istota wody” zarobił 1,45 mld dolarów, ale dopiero się rozkręca. Cameronowi się nie pali i premiera trzeciej części Avatara o ognistych Na’vi zaplanowana jest na grudzień 2024 roku. Reżyser zapowiada, że premiery kolejnych filmów są uzależnione od zysków z biletów.

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu