Taika Waititi zapowiada nowe Gwiezdne Wojny. Rewolucja w uniwersum Star Wars?

Gwiezdne Wojny. Taika Waititi: „mój film wkurzy ludzi”

Read Time:2 Minute, 3 Second

Gwiezdne Wojny powracają. Uniwersum Star Wars ma wkrótce dostać nowe filmy, plany są wręcz kosmiczne. Jeden z filmów wyreżyseruje Taika Waititi i zapowiada, że „jego produkcja ze świata Gwiezdnych Wojen WKURZY LUDZI”. Chewbacca powiedziałby o tym „WUUAHAHHHAAA”…

Gwiezdne Wojny wkrótce powrócą, plany są epickie niczym kosmiczne podróże Sokołem Millennium. Wiadomo już, że jeden film ze świata Star Wars wyreżyseruje Taika Waititi.  Nie ma żadnych szczegółowych informacji o produkcji, ani nawet przybliżonej daty premiery. Reżyser zapowiedział jednak, że „jego film wkurzy ludzi”.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

Nowe Gwiezdne Wojny. Taika Waititi wystrzeli Star Wars w kosmos?

Taika Waititi zapowiadał „swoje” Gwiezdne Wojny jeszcze w 2022 roku. Wówczas mówił o rozszerzeniu uniwersum Star Wars, czymś całkowicie nowym oraz nowych bohaterach Gwiezdnych Wojen.

Nie będzie to debiut tego reżysera w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Taika Waititi pracował przy pierwszym sezonie serialu The MandalorianUżyczał tam głos robotowi IG-11 i reżyserował jeden z odcinków.

CZYTAJ: Kevin Feige może opuścić Marvela. Przejmie Gwiezdne Wojny?

Myślę, że uniwersum “Star Wars” musi się rozszerzać. Nie będzie ze mnie pożytku, jeśli miałbym zrobić film, w którym będą mówić “O, super, to plany budowy Sokoła Millenium”, albo “Och, to babcia Chewbacci”. To wszystko jest świetne, ale ja chciałbym spróbować czegoś nowego, stworzyć nowe postaci i rozszerzyć ten świat, w innym wypadku to będzie bardzo mała opowieść

– zapowiedział Taika Waititi nowe Gwiezdne Wojny.

Taika Waititi pokazał w Marvelu filmem „Thor: Ragnarok”, że eksperymenty i zabawa konwencją mogą przynieść niebywały sukces. Niestety, jego ostatnie filmy Thor: Miłość i grom oraz Pierwszy gol zostały przyjęte raczej chłodno.

Co dalej z Gwiezdnym Wojnami?

Podczas „Star Wars Celebration” ogłoszono, że James Mangold (Logan, Ford vs Ferrari) wyreżyseruje nowe filmy w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Skoncentrują się na pierwszych rycerzach Jedi i genezie Mocy w uniwersum Star Wars.

To nie koniec, bo film z cyklu „Gwiezdne wojny” z Daisy Ridley w roli głównej podobno jest bliski początku zdjęć. Ma rozgrywać po zakończeniu „Sagi Skywalkerów” i opowiadać o tym, jak Rey próbuje odbudować zakon rycerzy Jedi. Obecnie nad scenariuszem pracują Steven Knight („Peaky Blinders”, „Spencer”, „Locke”), który przejął posadę scenarzysty, gdy projekt opuścił Damon Lindelof.

CZYTAJ: Drugi sezon „Andor” będzie zupełnie inny

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów