Marvel na zakręcie. Kevin Feige porzuci MCU i wybierze Gwiezdne Wojny?

Kevin Feige opuści Marvela? Może przejąć Gwiezdne Wojny

Read Time:1 Minute, 37 Second

Marvel i Gwiezdne Wojny szykują się na zmiany? Wyciekły nieoficjalne informacje, że Kevin Feige opuści filmy MCU, by poprowadzić uniwersum Star Wars. „Secret Wars” to będzie jego pożegnanie z filmami Marvela?

Disney zaskakuje. Jak podaje Heroic Hollywood, Kevin Feige wkrótce porzuci kierownictwo w Marvel Studios. Bezrobocie mu nie grozi, bo czeka na niego inna kultowa franczyza. Po filmie „Avengers: Secret Wars” ma przejąć Gwiezdne Wojny, które wkrótce wchodzą w nowy etap. Informację jako pierwszy podał insider “MyTimeToShineHello”.

Premiera „Avengers: Secret Wars” zaplanowana jest na maj 2027 roku.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

Marvel czy Gwiezdne Wojny? Kevin Feige może zmienić pracę

Kevin Feige od dawna podkreślał, że jest wielkim fanem uniwersum Star Wars. Podobno przejmując Lucasfilm, chciałby brać „aktywniejszy udział w budowaniu filmowego uniwersum”. Tymczasem pojawiają się pogłoski, że po finale Multiverse Saga uniwersum Marvela czeka reboot.

Marvel obecnie stoi na zakręcie. Tymczasem podczas „Star Wars Celebration” ogłoszono, że James Mangold (Logan, Ford v Ferrari) wyreżyseruje nowe filmy w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Skoncentrują się na pierwszych rycerzach Jedi i genezie Mocy w uniwersum Star Wars.

To nie koniec, bo film z cyklu „Gwiezdne wojny” z Daisy Ridley w roli głównej podobno jest bliski początku zdjęć. Ma rozgrywać po zakończeniu „Sagi Skywalkerów” i opowiadać o tym, jak Rey próbuje odbudować zakon rycerzy Jedi. Obecnie nad scenariuszem pracują Steven Knight („Peaky Blinders”, „Spencer”, „Locke”), który przejął posadę scenarzysty, gdy projekt opuścił Damon Lindelof.

Jeden z użytkowników Reddita na podstronie „Star Wars Leaks” ujawnił potencjalny tytuł nowego filmu z uniwersum „Gwiezdnych wojen”. Twierdzi on, że – według jego źródeł – widowisko (prawdopodobnie) będzie nazywać się „Star Wars: A New Beginning”

– pisze filmweb.pl.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

źródło foto: Youtube/Marvel Entertainment

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów