„Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” - pierwsze recenzje. Najlepszy film Marvela?rcu” - pierwsze recenzje. NAjlepszy film Marvela?

Pierwsze recenzje „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” – najlepszy film Marvela?

Read Time:1 Minute, 54 Second

Odbyły się pokazy przedpremierowe i są już pierwsze recenzje filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” (Black Panther: Wakanda Forever). To podobno nie tylko najlepszy film IV fazy Marvela, ale też widowisko lepsze niż „Infinity war”.

Premiera filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim  sercu” (Black Panther: Wakanda Forever) odbędzie się 11 listopada 2022 roku. Są już pierwsze recenzje filmu. Podobno jest „epicki, oczyszczający i dojrzały”. Określono go również godnym pożegnaniem z Chadwickiem Bosemanem. Jak ujawnia serwis Collider, to „najbardziej wzruszający film Marvela”.

Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” to przełom w MCU?

Wszystko wskazuje na to, że Marvel Cinematic Universe może szykować się na kolejne rekordy i gigantyczne zyski. Steve Weintraub i Perri Nemiroff z Collider zapowiadają, że „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” wyciska łzy i jest to wyjątkowo emocjonalne widowisko.

Jestem pod wrażeniem z jakim szacunkiem Ryan Coogler podołał zadaniu i nakręcił sequel bez Chadwicka Bosemana. Stworzył film z szacunkiem dla zmarłego aktora. To będzie wielkie uderzenie – zapowiada Weintraub. (Collider)

Fabuła Czarnej Pantery i scena po napisach

Wciąż nie wiemy za wiele o fabule. Marvel wyciągnął wnioski z krytyki filmów „Multiwersum obłędu” i „Thor: miłość i grom”, które prawie całe pokazano w trailerach i zwiastunach. Recenzenci twierdzą, że to opowieść o znacznie większym rozmachu niż pierwsza część „Pierwszej Pantery” z 2018 roku, ale jednocześnie to historia bardzo osobista”. Scena po napisach jest podobno szokująca.

To film ciężki i mroczny, w innym tonie niż pozostałe filmy Marvela – zapowiada Brian Davis.

Marvel dla dorosłych?

Krytycy twierdzą, że film Cooglera to „dojrzała i poważna opowieść o żałobie, zemście, pełna brutalności jakiej w Marvelu jeszcze nie było”. Jest to „królewski klejnot w koronie MCU”. Letitia Wright, Angela Bassett i Tenoch Huerta są chwaleni za aktorstwo. Huerta został przez recenzentów okrzyknięty jednym z najlepszych czarnych charakterów Marvela.

Oczekiwania fanów Marvela są ogromne. „Czarna Pantera” z 2018 roku zarobiła ponad 1,3 mld dolarów. Zdobyła też trzy Oscary: za najlepszą muzykę oryginalną, scenografię oraz kostiumy. Wszystko wskazuje na to, że szykuje się kinowy hit, który może pobić wiele rekordów.

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu