Kristin Hannah - książka Słowik [RECENZJA]
Read Time:1 Minute, 16 Second

„Słowik” nie jest zwykłą powieścią historyczną. Kristin Hannah napisała wyjątkową książkę pełną burzliwych emocji i dramaturgii. II wojna światowa dawno nie była w literaturze tak poruszająca.

Kristin Hannah wie jak uderzyć w czuły punkt. Rok 1940. Niemcy zdobywają Francję, a dwie skłócone siostry muszą odnaleźć się w koszmarnej rzeczywistości. Isabelle rwie się do walki i dołącza do ruchu oporu. Zatraca się w coraz bardziej ryzykownych akcjach. Vianne z pokorą znosi brutalną okupację. Jej walką jest proza życia codziennego i opieka nad dziećmi. Sytuacja komplikuje się, gdy w domu zostaje zakwaterowany niemiecki oficer. Dwie skrajnie różne drogi przetrwania, obie niezwykle heroiczne i wymagające wielkiego poświęcenia.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

Kristin Hannah – Słowik to opowieść o miłości i wojnie

 „Słowik” to powieść namacalna i obrazowa. Czytając czuje się zapach francuskich sadów i serów oraz smak słodkich konfitur i wina. Można łatwo wyobrazić sobie spacer wąskimi uliczkami francuskiego miasteczka. Ale jednocześnie równie namacalne jest wszechogarniające zło. Atmosfera zaszczucia, ryzyka i strachu narasta z każdą chwilą. Czuć gniew i rozpacz, ale nie brakuje też miłości.

Kristin Hannah - książka Słowik [RECENZJA]
Kristin Hannah – książka Słowik [RECENZJA]

„Słowik” to bestsellerowa powieść napisana ze swadą i kobiecą wrażliwością. Obfituje we wzruszenia i wyciska łzy. Kristin Hannah potrafi złamać serce, ale też dać nadzieję i przywrócić wiarę w człowieka w mrocznych czasach. 

O „Słowiku” się nie zapomina.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu

  • Kristin Hannah – książka Słowik [RECENZJA]: Pan Od Kultury
  • Kristin Hannah – książka Słowik [RECENZJA]: Pan Od Kultury

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

3 thoughts on “Kristin Hannah – Słowik [RECENZJA KSIĄŻKI]

  1. […] Kristin Hannah, opisując hipnotyzującą alaskańską dzicz i życie małej społeczności Kaneq, jak zwykle zrobiła genialny research. Stworzyła wiarygodne postacie, takie jak np. Duża Marge, z którą chce się iść na kielicha. Piękno i groza dzikiej Alaski są namacalne, fizycznie odczuwalne. W tym pięknym piekle Hannah znalazła też miejsce na wielkie uczucia.   […]

Comments are closed.