Marvel i Disney+ przesuwają kalendarz premier. Seriale Marvela opóźnione

Marvel opóźnia seriale. Disney+ podaje przesunięte daty premier

Read Time:2 Minute, 29 Second

Marvel i Disney+ zmieniają kalendarz premier. Seriale Marvela takie jak Echo, Daredevil i Ironheart będą opóźnione. Podano nowe daty serialowych premier z uniwersum MCU.

Marvel Studios opóźnia daty premier seriali. Powodem jest strajk scenarzystów i aktorów w Hollywood. Kalendarz Disney+ został zaktualizowany i fani MCU niekoniecznie będą zadowoleni. Niektóre seriale w ogóle straciły daty w harmonogramie.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

Marvel przekłada premiery seriali. Disney+ uderzone przez strajk scenarzystów

Drugi sezon serialu „Loki” pozostaje bez zmian. Premiera zaplanowana jest nadal na 6 października w Disney+. W obsadzie znajdują się m.in. Tom Hiddleston, Owen Wilson, Sophia Di Martino, Ke Huy Quan i Kate Dickie. Wiadomo również, że drugi sezon „What if…” zadebiutuje w okolicach Bożego Narodzenia tak jak zapowiadano.

Pozostałe seriale Marvela zostały przesunięte na późniejsze terminy. Jak informuje portal The Hollywood Reporter, premierę „Echo”, spin-off serialu „Hawkeye” opóźniono z 29 listopada na styczeń 2024 roku. Na pocieszenie Kevin Feige zapowiedział, że „to pierwszy raz, gdy nasz serial zadebiutuje w całości”.

Co ciekawe, niedawno pojawiły się plotki, że serial „Echo” zostanie skasowany, bo był wyjątkowo słaby. W podcaście Ikuzo Unscripted ujawnił, że Marvel był na tyle niezadowolony z efektu prac, że rozważał skasowanie nakręconego serialu. Zdecydowano się jednak na intensywne dokrętki i ratowanie produkcji.

Serial „Agatha: Darkhold Diaries”, znany wcześniej jako „Agatha: House of Harkness” i „Agatha: Coven of Chaos”, mieliśmy zobaczyć w grudniu 2023 roku. Trzeba jednak poczekać do jesieni 2024 roku. Wiadomo jedynie, że w tytułową Agathę ponownie wcieli się Kathryn Hahn. Nie wiadomo co z Elizabeth Olsen, bo niechętnie odnosi się do grania w kolejnych filmach i serialach Marvela.

Czekacie na serial animowany „X-Men ’97”? Sequel kultowej kreskówki z lat 90. pod tytułem „X-Men”, zrealizowanej na podstawie komiksów Jacka Kirby’ego i Stana Lee, zadebiutuje w styczniu 2024 roku.

Nie wiadomo co z serialem „Ironheart” o Riri Williams. Spinoff filmu „Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu” aktualnie nie znajduje się w kalendarzu premier Marvela. Z powodu strajku wstrzymano proces postprodukcji.

Czekacie na „Daredevil: Born Again”? Serial na Disney+ miał zadebiutować na wiosnę 2024 roku, ale prace zostały wstrzymane. Protesty branży filmowej wstrzymały także produklcję serialu „Wonder Man”, w którym główną rolę zagra Yahya Abdul-Mateen II. Data premiery pozostaje nieznana.

Opóźnienie przez strajk czy jednak przemyślana strategia? W lipcu 2023 szef Disneya Bob Iger ogłosił strategię reorganizacji, której efektem ma być ograniczenie kosztów o 5,5 miliarda dolarów. Wyjaśnił, że „Disney chce wydawać mniej i produkować mniej”.

Marvel to świetny przykład. Oryginalnie w ogóle nie realizował produkcji telewizyjnych Po czym nie tylko zwiększył ilość produkowanych filmów, ale zaczął też realizować kolejne seriale. Szczerze mówiąc, uważam, że to rozcieńczyło markę oraz jej widoczność

– powiedział Bob Iger w wywiadzie dla CNBC.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów