Nie żyje Kevin Conroy - legendarny głos Batmana

Nie żyje Kevin Conroy. Odszedł legendarny głos Batmana

Read Time:1 Minute, 55 Second

Nie żyje Kevin Conroy, czyli legendarny głos Batmana z serialu „Batman The Animated Series” oraz gier z serii „Batman”. Mistrz zmarł w wieku 66 lat.

Wielka tragedia. Zmarł Kevin Conroy, czyli legendarny głos Batmana z serialu „Batman The Animated Series” oraz wielu gier o Batmanie. Informację o śmierci Kevina przekazała na Twitterze fundacja Petera Mayhew. Aktor miał 66 lat. W mediach społecznościowych kondolencje przekazali jego przyjaciele z planu, m.in. Diana Pershing, która podkładała głos pod Poison Ivy oraz producent serii Paul Dini.

Zmarł Kevin Conroy. Głos Batmana zamilkł na zawsze

Kevin Conroy urodził się w 1955 roku w Westbury w USA. Chociaż najbardziej znamy go jako głos Batmana, to był świetnym aktorem, który studiował w Nowym Jorku na Juilliard Drama School z Robinem Williamsem i Christopherem Reevem. W 1978 roku zaczął grać na Broadwayu i w telewizji, m.in., w serialach „Kennedy”, „Search for Tomorrow” i „Dynastia”.

W 1992 roku świat usłyszał jego głos w „Batman The Animated Series”. Wyemitowano w sumie 109 odcinków, a Kevin Conroy na zawsze był już kojarzony z Mrocznym Rycerzem. W polskiej wersji dubbingował go Radosław Pazura. W 1993 roku jako Bruce Wayne zagrał w filmie animowanym „Batman: Mask of the Phantasm”. Zagrał też Batamana w serialu aktorskim „Crisis on Infinite Earths”.

Głos Batmana w grach

Conroy jako Batman wystąpił wielu grach, m.in. The Adventures of Batman & Robin (1994), Batman: Vengeance (2001), Batman: Rise of Sin Tzu (2003), Batman: Arkham Asylum (2009), DC Universe Online (2011), Batman: Arkham City (2011), Batman: Arkham City Lockdown (2011), Injustice: Gods Among Us (2013), Batman: Arkham Knight (2015), Batman: Arkham Underworld (2016), Batman: Arkham VR (2016), Injustice 2 (2017) Lego DC Super-Villains (2018) i ostatnio w MultiVersus (2022).

Przyczyna śmierci Conroya nie została oficjalnie potwierdzona. Diana Pershing ujawniła jednak, że aktor zmagał się od jakiegoś czasu z chorobą. Liczne źródła podają, że walczył z nowotworem.

Bardzo smutna wiadomość. Wczoraj zmarł nasz wspaniały głos Batmana Kevin Conroy. Od  jakiegoś czasu walczył z chorobą, ale nie poddał się  i dawał z siebie wszystko na spotkaniach z fanami, bo wiedział jak to dla nich ważne. Jego stratę odczuje nie tylko obsada seriali, ale fani na całym świecie – napisała  Diana Pershing.

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu

  • Nie żyje Kevin Conroy – legendarny głos Batmana: Materiały Prasowe