Jessica Gao i Tatiana MAslany tłumaczą zakończenie serialu „Mecenas She-Hulk". Dlaczego Kevin Feige zdecydował się na taki finał?

Scenarzystka tłumaczy się z zakończenia serialu She-Hulk

Read Time:2 Minute, 1 Second

Zakończenie serialu „Mecenas She-Hulk” podzieliło fanów Marvela i MCU. Okazuje się, że miało być zupełnie inne. Scenarzystka Jessica Gao ujawniła jak Kevein Feige wpłynął na finał opowieści o zielonej prawniczce. Czy będzie drugi sezon?

Serial „Mecenas She-Hulk” miał nietypowe zakończenie jak na MCU. Jennifer Walters/Tatiana Maslany, zamiast rozwalić głównego przeciwnika, rozwaliła czwartą ścianę i odbyła podróż po Disney+. Okazuje się, że serial miał się zakończyć zupełnie inaczej. Producentka i scenarzystka Jessica Gao ujawniła w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter”, że niekonwencjonalny finał zasugerował sam Kevin Feige. Przy okazji Gao prawie straciła pracę…

Zakończenie She-Hulk. Infinity hat

To szef MCU miał zadecydować, że skoro serial jest nietypowy, to nie może mieć typowego wielkiego zakończenia jak większość filmów Marvela. Wcześniej napisano scenariusze do 20 wersji zakończeń, które były typowe dla największych produkcji MCU. Sama Tatiana Maslany przyznała, że „serial prawie dostał  inne zakończenie, znacznie poważniejsze”. Niektóre źródła podają, że Marvel nie zdecydował się na wielką walkę w ostatnim odcinku ze względu na koszty.

Wiadomo również, że Jessica Gao i Kevin Feige mieli ostre starcie o… czapkę. Scenarzystka uparła się, że robot K.E.V.I.N. będzie nosił nakrycie głowy jak prawdziwy Feige, ale ten nie chciał się zgodzić.

Wezwano mnie na spotkanie, miałam przed sobą 20 ludzi. Powiedziałam – Kevin, jeśli nie pozwolisz mi ubrać robota w czapkę, to odchodzę. Zapadła cisza, a Kevin podziękował mi za pracę nad serialem – opowiedziała Jessica Gao.

Finalnie znaleziono jednak kompromis. Robot nosi coś, co przypomina charakterystyczne nakrycie głowy szefa MCU.

Będzie drugi sezon She Hulk?

Czy powstanie 2. sezon She-Hulk? Jessica Gao w rozmowie z Comicbook powiedziała, że taka decyzja jeszcze nie zapadła. Porównała się do kobiety po porodzie, której dziecko przyszło na świat, a ktoś już pyta ją o plany dotyczące kolejnej ciąży. Prosi aktualnie o zrozumienie, cierpliwość i święty spokój.

Tatiana Maslany powiedziała natomiast, że jeśli o drugim sezonie miałby decydować robot K.E.V.I.N. z ostatniego odcinka, to kontynuacji przygód Jeniffer Walters raczej nie zobaczymy. Jeśli jednak miałby decydować prawdziwy Kevin, „to drugi sezon jest całkiem prawdopodobny”.

Czuję, że to musi być to, co czują ludzie, którzy mieli dzieci. To jest tak, jakby wszyscy pytali po narodzeniu dziecka, czy ktoś będzie miał następne. Kobiety odpowiadają, że dopiero urodziły, dalej są w łóżku szpitalnym, proszą o spokój. Tak właśnie się teraz czuję – powiedziała Gao.

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu