Stephen King - najlepsze ekranizacje książek i opowiadań. Które filmy i seriale wybrać? Który horror najlepszy?

Stephen King wskazał najstraszniejszy horror. „Przez ten film nie spałem”

Read Time:1 Minute, 12 Second

Stephen King też czasem się boi. Autor „Carrie”, „Cujo” i „Holly” wskazał straszny film po którym nie mógł spać. Który horror tak przeraził Stephena Kinga?

Lubicie straszne filmy? Stephen King ujawnił, który horror sprawił, że był naprawdę przerażony. Nie wskazał na żadną ze swoich licznych strasznych ekranizacji. Chodzi o film grozy ”Zemsta po latach”. Jest to produkcja z 1980 roku w reżyserii Petera Medaka. To właśnie ten film król powieści grozy wybrał do zaprezentowania publiczności podczas wydarzenia King On Screen.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

Ten horror przeraził Stephena Kinga. „Zemsta po latach” i kultowa scena

Czego tak bardzo przestraszył się Stephen King? Wyjaśnił, że bardziej niż potwory przeraziła go psychologiczna strona filmu. Wskazał na kultową scenę z horroru przedstawiającą piłkę odbijająca się od schodów. Stała się tak ikoniczna, że trafiła do wielu innych horrorów.

Jeśli chodzi o horrory o zjawiskach nadprzyrodzonych, lubię film Petera Medaka Zemsta po latach, w której George C. Scott odgrywa być może ostatnią wielką rolę ekranową w swojej karierze. Ze skrzyń nie wyskakują żadne potwory; wystarczyła dziecięca piłka odbijająca się od schodów, aby wystraszyć mnie do bladego świtu

– wyjaśnił Stephen King.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów