Twórcy Westworld i Gry o Tron nakręcą ekranizację Cyberpunk

Cyberpunk 2077 w wersji aktorskiej. CD Projekt RED z twórcami seriali Gra o Tron, Westworld i Detektyw

Read Time:2 Minute, 23 Second

Gra Cyberpunk 2077 jako serial lub film aktorski! CD Projekt RED ujawnia, że wytwórnia Anonymus Content zekranizuje świat Cyberpunka. Za projekt odpowiadają twórcy seriali „Detektyw”, „Westworld”, „Czysta Krew” i „Gra o Tron”.

Cyberpunk 2077 jako serial lub film live-action. CD Projekt RED potwierdza, że uniwersum Cyberpunka doczeka się aktorskiej adaptacji. Spółka ogłosiła nawiązanie współpracy z popularną wytwórnią Anonymous Content. Obecnie prace nad projektem są na wczesnym etapie rozwoju i trwa poszukiwanie scenarzysty. Wiadomo również, że projekt live-action studia CD PROJEKT RED i wytwórni Anonymous Content opowie zupełnie nową historię w świecie Cyberpunka 2077.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

Gra Cyberpunk 2077 jako serial lub film. Nowe informacje od CD Projekt RED

Anonymous Content to niezależna, globalna wytwórnia zajmująca się produkcją filmowych i serialowych hitów. Odpowiada m.in. „Mr. Robot” i „Detektyw”. Współpracowała także przy filmach „Zjawa” i „Spotlight”.

Obecnie Anonymous Content pracuje nad 4. sezonem „Detektywa” z Jodie Foster. Jak zwraca uwagę Naekranie.pl, „Anonymous Content to niezależnie studio, więc z tej informacji wynika, że CD Projekt Red chce wyprodukować projekt samodzielnie„. 

Wiadomo już, że w projekt zaangażowani będą szef działu produkcji telewizyjnych Garret Kemble, dyrektor ds. rozwoju Ryan Schwartz oraz współszef ds. produkcji seriali dramatycznych w HBO David Levine znany z pracy nad takimi hitami jak „Detektyw”, „Westworld” i „Czysta Krew”. Pierwsze sezony serialu „Gry o tron” to również w dużej mierze jego zasługa.

Cyberpunk 2077 zekranizowany – CD Projekt RED i Anonymus Content łączą siły

Najnowsze produkcje wytwórni Anonymous Content to takie hity jak „Saint X” w reżyserii Dee Rees, „Shantaram” z udziałem Charlie Hunnam, „Ostatnie dni Ptolemeusza Greya” z Samuel L. Jacksonem i Dominique Fishback w rolach głównych oraz drugi sezon serialu „Co lepsze momenty”. Wytwórnia pracuje również nad czwartym sezonem „Detektywa” z Jodie Foster w roli głównej, serialową adaptacją, a także produkcjami takimi jak „Disclaimer” od Alfonso Cuaróna z Cate Blanchett i Kevinem Kline’em oraz „Savant” z udziałem Jessiki Chastain.

– podaje portal Filmożercy.

 Projekt zostanie zrealizowany przez AC Studios, część Anonymous Content, we współpracy z twórcami gry „Cyberpunk 2077”.

Uniwersum Cyberpunka 2077. Serial, gry, książka i komiksy

W 2022 roku na Netflix trafił serial „Cyberpunk: Edgerunners”. Była to polsko-japońska seria anime wyprodukowana przez studio Trigger, bazująca na fabule gry. Fani uniwersum mają do dyspozycji również liczne rozbudowujące świat oryginalne komiksy od wydawnictwa Dark Horse Comics, planszówkę Cyberpunk 2077: Gangi Night City tworzona we współpracy z firmą CMON, znaną m.in. z figurkowej gry bitewnej A Song of Ice and Fire, oraz książkę Cyberpunk 2077: BEZ_PRZYPADKU autorstwa Rafała Kosika.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów