Gra o Tron bez finału? George R.R. Martin nie wie kiedy Wichry Zimy

Kiedy „Wichry Zimy”? George R.R. Martin: od roku nie napisałem NIC

Read Time:2 Minute, 27 Second

„Gra o tron” bez nadziei na literacki finał? George R.R. Martin ujawnił jak idzie mu pisanie nowej książki. Kiedy wreszcie „Wichry Zimy”? Fani Westeros nie będą zadowoleni. Kruki nie przyniosły dobrych wiadomości.

„Gra o tron” kiedyś doczeka się książkowego finału? George R.R. Martin przyznał, że ma spory problem, by ukończyć „Pieśń Lodu i Ognia”. Fani od 2011 roku czekają na „Wichry Zimy”, a tymczasem pisarz wyznał, że od roku nie napisał nawet strony.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

George R.R. Martin bije głową w mur? „Wichry zimy” utknęły

Obecnie George R.R. Martin koncentruje się na serialowych projektach HBO związanych z „Grą o tron”. Pochałania go też powstająca sztuka teatralna „Żelazny tron”. Zapewnia jednak, że wciąż próbuje pisać.

W 2011 roku George R.R. Martin twierdził, że napisze „Wichry Zimy” w 3 lata, ale w 2014 roku fani przeżyli pierwsze przykre rozczarowanie. Jeszcze w 2022 roku pisarz ogłosił, że ma gotowych 1100 stron nowej powieści, ale potrzebuje kolejnych 400-500, by zamknąć historię. Zapewniał, że to będzie „długa powieść i coś więcej, niż tworzył do tej pory”.

Martin w wywiadzie dla Bangcast przyznał, że znalazł się beznadziejnej sytuacji. Próbuje pisać, ale po prostu utknął. Stwierdził, że być może powinien napisać krótszą książkę.

Chciałbym pisać tak szybko jak Bernard Cornwell. Niestety, mam 12 lat opóźnienia z „Wichrami zimy” i toczę z tym materiałem walkę. Ta powieść zajmuje większość mojego zawodowego życia

– powiedział George R.R. Martin.

Martin wcześniej kłamał? Jeszcze w sierpniu 2023 roku zapewniał, że pisze powoli, ale robi postępy.

Oczywiście, pracowałem nad Wichrami zimy. Prawie codziennie. Pisanie, przepisywanie, redagowanie, znowu pisanie. Robię stałe postępy. Nie tak szybko jakbym tego chciał… a już na pewno nie tak szybko, jak TY byś sobie tego życzył, ale jednak postęp to postęp

– powiedział Martin w sierpniu 2023 roku.

„Pieśń Lodu i Ognia” zostanie ukończona? George R.R. Martin chce finału rodem z Władcy Pierścieni

Nie wiadomo, czy „Wichry Zimy” kiedykolwiek się ukażą. Ostatnią powieścią z cyklu „Pieśń Lodu i Ognia” był „Taniec ze Smokami” z 2011 roku. Saga ma zakończyć się w siódmej powieści „Sen o wiośnie”. George R.R. Martin zna już zakończenie, które określił jako słodko-gorzkie i podobne do tego z „Władcy Pierścieni”. W maju 2019 roku powtórzył, że nie zaczął jeszcze pisać „Snu o wiośnie” i nie zrobi tego przed ukończeniem „Wichrów zimy.

A jeśli nie zdąży? Urodził się w  20 września 1948. W jednym z wywiadów przyznał, że nie zgodzi się, by ktoś dokończył książkę za niego.

Nadal czekacie na „Wichry Zimy”?
Night gathers, and now my watch begins…

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów