Stephen King pisze nowe książki i zbiór opowiadań. Nie tylko "Holly"

Stephen King zapowiada nowe książki, „Holly” oraz zbiór opowiadań

Read Time:1 Minute, 49 Second

Stephen King podkręca tempo i pisze nowe książki. Już nie tylko „Holly”. Król horroru zapowiedział także zbiór opowiadań „You like it darker” oraz powieść „We think not”.

Stephen King się rozkręca. Podczas podcastu Taking Scared ujawnił, że wkrótce wyda nowy zbiór opowiadań „You like it darker”. Premiera wydawnictwa planowana jest na 2024 rok. Na tym jednak Mistrz Horroru nie zamierza poprzestać.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

Stephen King pisze nowe książki i zbiór opowiadań. Nie tylko „Holly”

Stephen King pracuje także nad nową powieścią zatytułowaną „We think not”. Wiadomo jedynie, że będzie „bardzo długa i wielowątkowa”. Ma pojawić się w niej znana z powieści Stephena Kinga Holly Gibney. Data premiery nie została na razie ustalona.

Całej rozmowy z Kingiem o jego nowych książkach można posłuchać TUTAJ.

Książka będzie bardzo długa, gdyż ma wiele różnych wątków a pisarz żadnego z nich nie chce się pozbyć. Będzie w niej też wielu bohaterów, jedną z postaci jest Holly Gibney

– zapowiada portal stephenking.pl.

King czyta „Holly”. Fragment powieści Kinga

Na 9 września zaplanowana jest premiera powieści „Holly”. Dostępna jest już w przedsprzedaży. Fragment powieści „Holly” trafił już do internetu. Można go posłuchać na YouTube na kanale Simon & Schuster Books. Przeczytał go sam King.

O pracy nad powieścią „Holly” Stephen King wspominał już w 2021 roku. Król powiedział wówczas gospodarzom podcastu The Kingcast, Ericowi Vespe i Scottowi Wamplerowi, że nowa powieść ma rozgrywać się w czasie pandemii koronawirusa.

Po niedawnym serialu „Outsider” HBO postać Holly Ginbey cieszy się ogromną popularnością. Jak to w przypadku Kinga, zapewne szybko zobaczymy ekranizację nowej powieści.

Holly Gibney powraca w wielkim stylu, tym razem w swojej własnej historii. Spotykamy ją w momencie, gdy zdążyła już przejść długą drogę – od „Pana Mercedesa”, w którym pojawiła się po raz pierwszy jako nieśmiała, ale odważna i szlachetna samotniczka, przez współpracę z Billem Hodgesem w „Znalezione nie kradzione”, do błyskotliwej, dzielnej detektywki z „Outsidera”. W Holly ekscentryczna śledcza musi zmierzyć się z parą genialnych, ale okrutnych przeciwników, którzy swoje tajemnice potrafią ukrywać jak nikt inny

– czytamy na stronie Empiku.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów