Taika Waititi zapowiada film Thor 5. Odmieni filmy Marvela i MCU?

Taika Waititi o filmie „Thor 5”: czarny charakter Marvela silniejszy niż Hela

Read Time:2 Minute, 21 Second

„Thor: Miłość i grom” to nie koniec. Miała być cisza jak młotem zasiał, ale reżyser Taika Waititi się wygadał. Chris Hemsworth może powrócić w kolejnym solowym filmie Marvela jako bóg piorunów. Zdradził, że w nowym Thorze „czarny charakter będzie potężniejszy niż Hela”.

Taika Waititi tchnął nowe życie w filmy Marvela prezentując „Thor: Ragnarok”. Niestety, za bardzo poszedł za ciosem produkcją „Thor: Miłość i grom”, która chociaż zarobiła niemal 800 milionów dolarów, to zebrała mieszane recenzje. Najwyraźniej Kevin Feige nadal ufa nowozelandzkiemu reżyserowi i powierzył mu nakręcenie kolejnego filmu o Thorze. Wygląda na to, że projekt już się krystalizuje.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

Thor 5 powstanie. Taika Waititi ma pomysł na nowym film Marvela

Taika Waititi zapowiedział, że „Thor 5” powstanie i ma już pomysł na swój kolejny film o przygodach gromowładnego herosa. W książce „Thor: Love and Thunder The Official Movie Special” reżyser zdradził, że chce, by kontynuacja „Thor: Miłość i grom” przyniosła ewolucję bohatera i przeszkody z jakimi nigdy dotąd się nie spotkał. Zapewnił, że kolejny czarny charakter Marvela, który zmierzy się z Thorem, będzie znacznie potężniejszy niż Hela z „Thor: Ragnarok” (Cate Blanchett)

Co Thor może jeszcze zrobić w MCU? Potrzebujemy czegoś co zapewni rozwój bohatera, narastające przeszkody, ale będzie też zabawne. Bohater nie może mieć przeciwnika słabszego niż Hela. Musimy zrobić krok naprzód i zestawić Thora ze znacznie potężniejszym wrogiem

– powiedział Taika Waititi.

Taika Waititi wspomniał, że nowe przygody Thora będą „powiązane z mitologią z której się wywodzi” i powinny opierać się na motywie podróży i eksploracji marvelowskiego uniwersum. Reżyser wyjaśnił, że chodzi nie tylko o mitologię nodycką, ale także historie z komiksów Marvela, które obfitują w wielkie kolorowe potwory i kosmitów z różnych światów. Zapowiedział, że syn Odyna zmierzy się z „szalonymi bestiami, kosmitami i potworami”.

Do stu piorunów! Chris Hemsworth po raz ostatni zagra Thora?

„Thor 5” nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony w MCU. Sam Chris Hemsworth zapowiadał, że wróci do roli Thora tylko jeśli twórcy MCU będą mieli mu do zaproponowania coś ciekawego i zaskakującego. Zaznaczył, że następny solowy film o przydodach Thora raczej będzie jego ostatnim i nie wyklucza, że bohater zginie.

Hemsworth przyznał, że za bardzo zaangażował się w kręcenie filmów. Teraz chciałby skupić się na rodzinie i dorastających dzieciach. Zamierza w ogóle zrobić sobie przerwę od aktorstwa.

Chris Hemsworth powiedział w wywiadzie, że „być może już czas zamknąć tę książkę”. Wyjaśnił, że tradycyjnie w filmowych sagach dostajemy narodziny, podróż bohatera, a później jego śmierć. On sam nie wie dokładnie na którym etapie znajduje się obecnie bóg piorunów z MCU

Źródło: Titan’s Thor: Love and Thunder The Official Movie Special book

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów