Dwayne Johnson kontra Warner Bros. The Rock o Black Adam 2 i filmach filmach uniwersum DC. Zyski Flash i Blue Beetle pogrążą Jamesa Gunna?

Black Adam 2 nie powstanie. Dwayne Johnson krytykuje Warner Bros

Read Time:2 Minute, 47 Second

Film Black Adam nie doczeka się sequela. Dwayne Johnson uderza w Warner Bros. The Rock zarzuca kierownictwu myślenie jedynie o zyskach, a tymczasem filmy z uniwersum DC przynoszą gigantyczne straty finansowe.

Film Black Adam to finansowa klapa, chociaż Dwayne Johnson zapowiadał przełomowy film DC i renesans uniwersum. Mówiło się, że The Rock chciał przejąć kontrolę nad rozwojem uniwersum DC i domagał się przywrócenia Henry’ego Cailla jako Supermana. Pojawiły się nawet plotki, że The Rock sabotował inny film z uniwersum DC, nie pozwalając na wykorzystanie bohaterów z jego filmu w innej produkcji. W końcu muskularny gwiazdor nie wytrzymał i nie gryzie się już w język mówiąc o decyzjach Warner Bros.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

Dwayne Johnson kontra Warner Bros. Black Adam 2 nie powstanie

Po przejęciu władzy nad DC Studios przez Jamesa Gunna i Petera Safrana, Dwayne Johnson nie ma co liczyć na ponowny angaż jako Black Adam. Dwayne Johnson w wywiadzie dla Hart to Heart opowiedział jak w Warner Bros blokowano jego wizje. Twierdzi, że został złapany przez „wir nowego przywództwa w okresie zmian”.

Zdaniem aktora, James Gunn i Warner Bros, decydując się na skasowanie filmu Black Adam 2, nie stawiają na pierwszym widzów. Nie akceptuje tego, że kierują się jedynie wynikami finansowymi.

Za każdym razem, gdy masz firmę o tak dużej wielkości i znaczeniu, w której dochodzi do zmian na najwyższym szczeblu, pojawiają się ludzie, którzy będą podejmować decyzje pod względem kreatywnym i finansowym, na które ty nie możesz się zgodzić na poziomie filozoficznym

– wyznał The Rock. (Gram.pl)

Film „Black Adam” zarobił w kinach 393,2 mln dolarów. Dwayne Johnson uważa, że gdyby pojawił się w Chinach, zarobiłby nawet 200 milionów dolarów więcej. Swoje odsunięcie od projektu porównał do wymiana trenera w drużynie sportowej, który sprzedaje najważniejszego gracza nie patrząc na jego osiągnięcia.

To było pytanie z Wall Street, to było pytanie z Hollywood, to było pytanie w stylu: „Chwileczkę, miałeś największe otwarcie w swojej karierze”. Gdyby film pojawił się w Chinach, może zarobiłby 100 mln, może 200 mln dolarów więcej. Tworzysz nowego superbohatera, chcesz rozwinąć franczyzę, przywracasz Supermana i Henry’ego Cavilla – świat oszalał. Poza tym stworzyliśmy różnorodne portfolio superbohaterów, w którym miałeś kolorowych mężczyzn i kobiety, którzy wróciliby w Black Adam 2. Gdy ktoś ma inny punkt widzenia, to staje się to trudniejsze dla takich osób jak ty i ja

wyznał Dwayne Johnson.

Filmy DC i wyniki finansowe. Warner Bros liczy straty

The Rock uważa, że zyski z filmów nie są najważniejsze. Nie ma się jednak co dziwić, że w Warner Bros mają inne zdanie. „Black Adam” to tylko jedna z finansowych klap. Film „Shazam! Gniew bogów” zarobił tylko 133,8 mln dolarów, a Flash jedynie 268,3 mln dolarów przy podobnym budżecie. Warner Bros. anulowało film Batgirl w 2022 roku, gdy projekt był już na ukończeniu. Lada moment premiera „Blue Beetle”, który zapewne jako wakacyjna kinowa zapchajdziura również przyniesie straty. Dodatkowo platformy streamingowe Warner Bros zanotowały spadek o 1,8 mln subskrybentów z 97,6 mln posiadaczy abonamentu z końca pierwszego kwartału bieżącego roku.

Najnowsze prognozy dla superbohaterskiej produkcji „Blue Beetle” przewidują wręcz historyczną porażkę w kinach, która przyniesie milionowe straty wytwórni

– zapowiada portal filmozercy.com

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów