Jack Nicholson chory na demencję? Smutne informacje o zdrowiu aktora

Jack Nicholson w złym stanie. „Jego umysł jest w zaniku”

Read Time:1 Minute, 43 Second

Jack Nicholson i pogarszający się stan zdrowia. Legendarny aktor i zdobywca Oscarów prawdopodobnie jest chory na demencję i „jego umysł jest w zaniku”.

Jack Nicholson i smutne wiadomości. Ostatnią rolę zagrał w 2010 roku w komedii romantycznej „Skąd wiesz” i w wieku 73 lat przeszedł na aktorską emeryturę. W ostatnich latach przestał się też pokazywać publicznie. Po raz ostatni widziano go na meczu koszykarskim w Los Angeles w październiku 2021 r. Teraz nie kontaktuje się nawet z najbliższymi przyjaciółmi. Pojawiły się nieoficjalne doniesienia, że aktor choruje na demencję.

Jack Nicholson zniknął. „Boimy się, że umrze jak Marlon Brando”


Jak podaje Radar Online, 85-letni Jack Nicholson przestał nawet wychodzić z domu przy ulicy Mulholland Drive w Beverly Hills. Mieszka sam, a opiekę nad nim sprawują najmłodszy syn Ray oraz córka Lorraine (aktor ma sześcioro dzieci z pięcioma kobietami).

Znajomi aktora obawiają się, że „umrze w samotności jak Marlon Brando”. Co więcej, luksusowa rezydencja, w której obecnie przebywa, należała kiedyś do Marlona Brando. Kupił ją od niego za 5 milionów dolarów w 2005 roku. Brando i Nicholson byli przyjaciółmi. Zagrali razem w w filmie „Przełomy Missouri” w 1976 roku. 


Fizycznie jest w porządku, ale jego umysł jest w zaniku. To naprawdę smutne, że tak utalentowany aktor, jak Jack, odchodzi w ten sposób – ujawniła osoba z otoczenia Jacka Nicholsona.


Jack Nicholson to prawdziwa legenda kina. Trzykrotnie zdobył Oscara. Poza tym, w jego ręce trafiła 3-krotnie Nagroda BAFTA, 6-krotnie Złoty Glob, jedna Nagroda Grammy oraz jedna Nagroda Gildii Aktorów Ekranowych. Zagrał w takich hitach filmowych jak m.in. „Chinatown”, „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Dwóch gniewnych ludzi”, „Czułe słówka”, „Lśnienie”, „Lepiej być nie może” czy „Infitracja”. To także legendarny Joker z filmu „Batman” (1989 r.). Jego kwestia Here’s Johnny!” w „Lśnieniu” to jedna z najbardziej kultowych scen w historii kina. Jednocześnie zasłynął także tym, że odrzucił wiele kultowych ról, m.in. w filmach „Misery”, „Czas Apokalipsy”, „Milczenie owiec” (jako Hannibal Lecter), „Ojciec Chrzestny” i „Egzorcysta”.

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu

  • Jack Nicholson chory na demencję? Smutne informacje o zdrowiu aktora: YouTube - screen