James Gunn ogłosił nowe filmy i seriale DC. Restart uniwersum, a w nim nowy Batman, Superman, Wonder Woman i Zielona Latarnia.

James Gunn zapowiada filmy i seriale DC. Restart uniwersum, nowy Batman i Superman

Read Time:4 Minute, 16 Second

James Gunn oficjalnie ogłosił plany na nowe uniwersum DC. Jakie filmy i seriale są w przygotowaniu i czy 1. rozdział ”Gods and Monsters” odniesie sukces? Wiadomo już, że Robert Pattison nie będzie jedynym Batmanem, a do tego pojawi się nowy Superman.

Szefowie DC Studios James Gunn i Peter Safran przedstawili plany na nowe uniwersum DC i zapowiedzieli zrobienie wielkiego porządku. Od teraz wszystkie projekty będą ze sobą ściśle powiązane. Pierwsza faza projektu została nazwana „Bogowie i Potwory”. Będziemy otrzymywali dwa filmy rocznie oraz dwa seriale na HBO MAX. Cały plan Gunna ma obejmować filmy i seriale na najbliższe 8-10 lat. Są spore zmiany i niespodzianki, ale Gunn zastrzega, że nie o wszystkich planowanych projektach mógł jeszcze powiedzieć. Zrestartowane uniwersum ma być też spójne z grami wideo.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

James Gunn ogłasza nowe filmy i seriale z uniwersum DC. Co z Batmanem i Supermanem?

Jak wyjaśnił James Gunn, postacie takie jak Batman, Superman i Wonder Woman pomogą w popularyzowaniu mało znanych postaci komiksowych, tak jak zrobiono w przypadku „Strażników Galaktyki” w Marvelu. Nie padły jednak żadne konkretne zapowiedzi związane z Wonder Woman i nie wiemy czy Gal Gadot powróci do roli Amazonki.

Wiadomo już, że Joker Joaquina Phoenixa i Batman Roberta Pattisona dalej będą traktowane jako „elseworld” i zdecydowanie nie wejdą do głównego uniwersum. Nie wiadomo co dalej z Black Adamem i Dwaynem Johnsonem.

17 marca 2023 roku premierę będzie miał film „Shazam! Gniew Bogów”, a 16 czerwca zadebiutuje „The Flash”, który ma zresetować uniwersum DC i będzie „jednym z największych filmów superbohaterskich w historii”. 18 sierpiania 2023 zobaczymy film „Blue Beetle”, a później  „Aquaman i Zaginione Królestwo”, będące wprowadzeniem do pierwszej fazy nowego uniwersum.

Na kolejne lata zapowiedziano następujące filmy i seriale DC:

 • Creature Commandos 
 • Waller 
 • Superman Legacy 
 • Lanterns
 • The Authority
 • Paradise Lost
 • The Brave and the Bold
 • The Batman 2 
 • Booster Gold
 • Supergirl: Woman of Tomorrow
 • Swamp Thing

James Gunn o nadchodzących filmach i serialach z uniwersum DC

Creature Commandos – animowany serial telewizyjny, który będzie „prowadzić do live action i z powrotem do animacji”. James Gunn przygotował scenariusz, który przestawi drużynę wojskowych superludzi, w tym ludzkiego lidera, wilkołaka, wampira, potwora Frankensteina i gorgony. Będzie to sposób na „opowiedzenie gigantycznej historii bez wydania 50 milionów za odcinek”.

Waller – HBO Max serial live action, spinoff „Peacemakera”. Będzie to historia o Amandzie Waller, w którą ponownie wcieli się Viola Davis. Za sterami stanęli Christal Henry (Watchmen) i Jeremy Carver, znany jako twórca serialu Doom Patrol.

Superman Legacy – „To jest naprawdę początek DCU” – ogłosił James Gunn i potwierdził, że to on napisze scenariusz. Wstępna data premiery to 11 lipca 2025 roku. Nie ma być to origin story Supermana, tylko historia o tym, jak Superman szuka równowagi pomiędzy byciem Kryptonczykiem, a człowiekiem wychowanym na Ziemi. Safran tak opisuje nowy film o Supermanie: Jest on uprzejmością w świecie, w której jest to traktowane jako coś staromodnego

Lanterns – serial live action dla HBO Max. Zielona Latarnia powraca, a w serialu pojawiają się Hal Jordan i John Stewart. Ma to być bardzo ważny serial dla całego uniwersum DC i jak to ujął Safran „naszą wersją True Detective”. Tym samym projekt, nad którym ostatnie lata pracował Greg Berlanti, został wyrzucony do kosza. 

Serial będzie wprowadzeniem do głównej historii uniwersum.

The Authority – James Gunn zapowiedział projekt następującymi słowami: „Są świetne postacie z Wildstorm, które były popularne przez długi czas, a my włączamy je do DCU”. Zdaniem Gunna, będzie tu zupełnie odmienne spojrzenie na superbohaterów w kinie.

Paradise Lost – serial HBO Max live action. Ma to być historia „w stylu Gry o tron i Westworld” w świecie Amazonek, gdzie dorastała Wonder Woman. Dostaniemy dramat o politycznej intrydze. Akcja serialu będzie miała miejsce przed narodzinami Diany (Wonder Woman).

The Brave and the Bold – to nowy film z uniwersum o Batmanie, za który będą odpowiadać nowi twórcy. W historii pojawią się Batman i jego syn Damien Wayne (Robin). Historia będzie oparta na komiksach Granta Morrisona. Jak zapowiada James Gunn, to pierwszy krok, by „zbudować Bat-family w DC”.

 • The Batman 2 – premiera zaplanowana jest na 3 października 2025 roku.
 • Booster Gold – serial HBO Max przedstawi losy „nieudacznika z przyszłości”, który używa technologii, by wrócić do dnia dzisiejszego i udawać superbohatera.
 • Supergirl: Woman of Tomorrow – projekt będzie ekranizacją serii komiksów Toma Kinga z 2022 roku. Główna bohaterka, wychowana na skale, odłamku Kryptona,  „będzie patrzyła, jak wszyscy wokół niej umierają i są zabijani w straszny sposób przez pierwsze 14 lat jej życia, a następnie przybyła na Ziemię, gdy była młodą dziewczyną. Jest dużo bardziej hardcorowa, nie jest dokładnie taką Supergirl, jaką przywykliśmy oglądać”.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu

 • James Gunn ogłosił nowe filmy i seriale DC. Restart uniwersum, a w nim nowy Batman, Superman, Wonder Woman i Zielona Latarnia.: Instagram/dcofficial