Graham Masterton - najlepsze książki i horrory Mastertona. TOP 8

Graham Masterton – najlepsze książki [ HORROR TOP 8 ]

Read Time:2 Minute, 10 Second

Graham Masterton to niekwestionowany król horroru. Od 1975 roku straszy duchami, demonami i nawiedzonymi domami. Które książki Grahama Mastertona są najlepsze i najstraszniejsze? Poniżej subiektywne zestawienie.

Graham Masterton to brytyjski pisarz urodzony 16 stycznia 1946 roku. Napisał ponad 100 książek, które przełożono na 18 języków i wydano w 27 milionach egzemplarzy. Choć od dekad pisze książki przerażające i krwawe, tworzy horrory mrożące krew w żyłach, to zaczynał od magazynu dla mężczyzn „My fair”. W wieku dwudziestu czterech lat został wybrany na redaktora naczelnego magazynów „Penthouse” i „Penthouse Forum”. Jednak w 1975 roku wybrał nową drogę. Jego horror „Manitou” stał się bestellerem i klasyką literatury grozy. Czy to jednak najlepsza książka Grahama Mastertona?

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

„Szpital Filomeny” (2023)

Nowa książka, esencja Mastertona. Bardzo nawiedzony szpital i tajemnica sprzed lat. Koce krwawią, ludzie dostają obłędu i umierają z bólu. Duchy? Prawda jest znacznie straszniejsza…

„Głód” (1981)

Tym razem bez duchów. Thriller katastroficzny i apokaliptyczna wizja rozrywająca się w USA. A jeśli nagle cały kraj zostanie pozbawiony jedzenia? Jakie potwory obudzą się w ludziach, którzy chcą przetrwać?

„Bezsenni” (1993)

Agent ubezpieczeniowy na tropie spisku, który ma wywołać chaos w USA. Potworne istoty organizują zamachy i popełniają zbrodnie? Co ma z tym wspólnego biblijna klątwa? Dużo akcji, jeszcze więcej grozy.

„Wyklęty” (1983)

Klasyczny Masterton. Nadmorskie miasteczko, czarownice z Salem, zmarli wracają, tajemniczy skarb i nawiedzony dom. Oczywiście pojawia się demon o niewymawialnym imieniu. Co kryją mroczne wody zatoki?

„Wyklęty” dziś może wydawać się sztampowy i momentami kiczowaty, ale to nadal świetna zabawa. Ciarki gwarantowane.

Graham Masterton „Wyklęty” RECENZJA

„Manitou” (1975) – najstraszniejszy Graham Masterton?

Pierwsza część przerażającego cyklu i horrorowy debiut Mastertona. Jasnowidz Harry Erskine musi zmierzyć się z odrodzonym indiańskim szamanem. Powrócił w ciele młodej dziewczyny, a stawką jest przyszłość ludzkości. „Manitou” to żelazna klasyka horroru i światowy bestseller.

„Dom stu szeptów” (2021)

„Dom stu szeptów” to mastertonowy zestaw obowiązkowy. W nawiedzonym domu znika dziecko. Podczas poszukiwań rodzice odkrywają mroczną tajemnicę kryjącą się w murach. Czym jest istota z mglistych wrzosowisk?

Graham Masterton „Dom stu szeptów” – RECENZJA

„Dżinn” (1977)

Druga powieść Grahama Mastertona. Arabski dżinn zostaje uwolniony z naczynia. To jednak nie istota z bajek Disneya, a zabójczy demon. Harry Erskine znany z „Manitou” powraca, by zmierzyć się ze starożytną bestią i rozwiązać zagadkę potwornych morderstw.

„Drapieżcy” (1992)

Nawiedzony wiktoriański sierociniec z przerażającą tajemnicą. Dlaczego nagle zmarli wszyscy wychowankowie i co ma z tym wspólnego prastara cywilizacja? Co wyjdzie na jaw podczas remontu?

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów