Box office - Black Adam budżet i wpływy z biletów

„Black Adam” rządzi w box office, ale się nie zwróci. Ile zarobił?

Read Time:2 Minute, 1 Second

DC i Warner Bros. Pictures mogą ogłosić sukces i jednocześnie porażkę. Choć nie są to kasowe wyniki Marvela, film „Black Adam” podbija box office i generuje spore pieniądze z biletów. Do oczekiwanych zysków jednak jeszcze daleko.

Film „Black Adam” zdominował box office. Co prawda film zanotował spadek frekwencji o 59% w porównaniu do poprzedniego weekendu, ale Dwayne Johnson jako antybohater radzi sobie w kinach całkiem nieźle. Portal Deadline optymistycznie szacuje, że „Black Adam” może zarobić na świecie ok. 400 mln dolarów. Jak na razie zarobił 250 mln (z czego 111 mln w USA). Nakręcenie filmu w reżyserii Jaumego Collet-Serry kosztowało 195 milionów dolarów.

Black Adam – box office i wpływy z biletów

Obecne zyski nie oznaczają, że film się zwrócił. Biorąc pod uwagę m.in. koszty marketingu, musi zarobić znacznie więcej. I raczej nie da rady, bo w następny weekend zapewne frekwencja znów spadnie, chociażby przez średnie recenzje. Za 2 tygodnie premierę ma nowa „Czarna Pantera” Marvela, więc The Rock tym pójdzie w odstawkę. Recenzje nowej produkcji Marvela zapowiadają kinowy hit, ktory zdeklasuje konkurencję w box office.

Co ciekawe, jest to szósta tegoroczna produkcja Warner Bros. Pictures i szósta, która do amerykańskiego box office’u trafiła od razu na pierwsze miejsce. Pozostałe tytuły to: „Batman”, „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”, „Elvis”, „DC Liga Super Pets” oraz „Nie martw się kochanie” – informuje TVN24.

Filmy DC – ile zarobiły?

Dla porówniania, „Liga Sprawiedliwości” z biletów zarobiła 657,9 mln USD. „Batman v Superman” zarobił 872,7 mln USD.  „Aquaman” rozbił bank, zarabiając 1,148 miliarda USD i pokonując „Człowieka ze Stali” (668 milionów). Tym samym „Black Adam” to jedna z najsłabiej zarabiających ekranizacji komiksów DC i walczy chyba już tylko, aby prześcignąć filmy „Shazam!” (366 milionów USD) oraz zostawić jak nak najdalej w tyle „Wonder Woman 1984” (169,6 mln USD). Z zadyszką, ale pewnie wyprzedzi też animowany film „DC League of Super Pets”, który zarobił ponad 200 mln.

Nadzieją DC i Warnera na kinowy hit, ktory wygeneruje gigantyczne zyski, może być nowy film o Supermanie, którego ponownie zagra Henry Cavill. Data premiery nie jest jeszcze znana i podobno dopiero poszukiwany jest ktoś do napisania scenariusza.

Dwayne Johnson zarzekał się, że tak kocha DC Extended Universe, iż zyski filmu go nie obchodzą i jest gotowy dopłacać z własnej kieszeni do interesu. Mówił prawdę? Chyba niedługo się przekonamy…

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu