Roger Waters z Fink Floyd i kolejna wypowiedź o wojnie w Ukrainie. Muzyk popiera Putina i krytykuje Polaków za odwolany koncert w Krakowie

Roger Waters: bronię Putina, Polacy to rusofoby

Read Time:1 Minute, 59 Second

Roger Waters, czyli muzyk zespołu Pink Floyd, znowu broni Putina i krytykuje Polaków. To to ostateczny blamaż wizerunkowy i koniec kariery muzycznej? Okazuje się, że tłumaczenie mu czegokolwiek to walenie głową w The Wall…

Roger Waters, czyli legendarny basista Pink Floyd, za swoje prorosyjskie wypowiedzi nie wystąpi w Polsce. Koncert w Tauron Arenie w Krakowie, w ramach pożegnalnej trasy, został odwołany.  Muzyk uważa, że został nierozumiany, więc postanowił sprostować swoje wypowiedzi w wywiadzie dla „Berliner Zeitung”. Nowa wypowiedź Watersa o wojnie w Ukrainie i Putinie dolewa jednak tylko oliwy do ognia.

Roger Waters o Putinie. Rosja broni swoich obywateli

Roger Waters w niemieckich mediach zapytał „kto jest większym zbrodniarzem wojennym – Putin czy Biden”. Jego zdaniem amerykański prezydent ma więcej ofiar na sumieniu i powiedział wprost – „w porównaniu do Bidena, bronię Putina”. Stwierdził, że Putin nie jest agresorem, ponieważ nie interesuje go ani przejmowanie kontroli nad zachodnią Ukrainą, ani tym bardziej inwazja na Polskę. On tylko… „chroni rosyjskojęzycznych obywateli”.

Waters na łamach „Berliner Zeitung” wyjaśnił, że sojusznicy Ukrainy dostarczają dla niej broń jedynie dla zysku przemysłu zbrojeniowego. Uważa, że to USA/NATO wywołały wojnę, dokonując „ekstremalnych i niszczycielskich prowokacji dla interesu zwykłych ludzi w Europie. Jednocześnie dodał, że Putin nie dokonał inwazji na Ukrainę, a jedynie „chroni rosyjskojęzyczną populację w tych częściach Ukrainy, gdzie mówiący po rosyjsku boją się zagrożenia ze strony skrajnie prawicowego ruchu, który jest zainspirowany puczem na Majdanie w Kijowie”. Ocenił, że ten pucz to akcja koordynowana przez rząd USA.

Zastanawiałem się kto jest większym zbrodniarzem i gangsterem –Putin czy Biden i ci inni amerykańscy politycy od końca II wojny światowej? Nie jestem pewien. Putin nie najechał Wietnamu i Iraku – zapytał Roger Waters.

Roger Waters – Polacy są rusofobami

Przy okazji skomentował swój odwołany koncert w Polsce. Uważa, że został niezrozumiany przez Polaków, a odwołanie koncertu to „wielki krok w tył”, pokaz rusofobii oraz poddawanie się zachodniej propagandzie. Sam siebie na Twitterze określił jako „ofiarę kampanii nienawiści instruowanej przez izraelskie lobby”.

Jesteście braćmi i siostrami, zbierzcie waszych liderów, żeby przerwali tę wojnę i pomyśleli, o co w niej w ogóle chodzi? Po to, żeby bogaty Zachód był jeszcze bogatszy, a biedni bardziej biednieli. Przeciwieństwo Robin Hooda. Jeff Bezos ma fortunę blisko 200 miliardów dolarów, a tysięce ludzi w Waszyngtonie żyją na ulicy w kartonie – powiedział Roger Waters.

Dla porównania, majątek Rogera Watersa szacuje się na jedynie 160 milionów funtów. Biedaczek…

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów

źródła obrazu