Warner Bres CEO David Zaslav, nowe filmy, mocniej używane marki Władca Pierścieni, Harry Potter i filmy DC

Warner Bros.: marki Harry Potter, DC i Władca Pierścieni za mało używane. Nowe filmy i seriale

Read Time:2 Minute, 6 Second

Warner Bros. Discovery liczy straty, a kolejne filmy z uniwersum DC i Harry’ego Pottera odnoszą spektakularne porażki. CEO David Zaslav stwierdził jednak, że marki takie jak Harry Pottter, Superman, Władca Pierścieni oraz DCEU są „za mało wykorzystywane”.

Disney ogłosił, że Marvel robi za dużo filmów i seriali, „rozwadniając markę”, więc zamierza ograniczyć częstotliwość nowych projektów. Tymczasem w Warner Bros. szykują się na ostrą ofensywę. CEO David Zaslav stwierdził, że Harry Potter, Władca Pierścieni i uniwersum DCEU są obecnie „wyzwaniem”, bo jego zdaniem, „są niewystarczająco wykorzystywane i zbyt długo czekają bezczynnie”.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

Warner Bros. stawia na Pottera, filmy DC, Supermana i Władcę Pierścieni

Jak podaje IGN, David Zaslav na konferencji Goldman Sachs Communacopia and Technology Conference mówił o strategii i przyszłości Warner Bros. Zapowiedział, że wytwórnia skupi się na ekspansji najsilniejszych marek. Zaznaczył jednak, że strategia musi być wyważona, by „nie zmęczyć treścią”.

To jeden z naszych największych atutów – posiadamy wielkie marki i franczyzny.  Ale wyzwaniem jest zmiana obecnej sytuacji, gdy nie są one wystarczająco eksploatowane. Musimy to zrobić z najlepszymi twórcami na świecie

– powiedział David Zaslav.

Harry Potter powraca, chociaż nie zniknął. Czarna magia?

Ubolewa nad tym, że Harry Potter to uśpiona marka od ponad dziesięciu lat i jego powrót musi znaleźć się w planie wytwórni na następną dekadę. To samo dotyczy Władcy Pierścieni i uniwersum Tolkiena. Ujawnił, że w planach jest wiele filmów dziejących się w Śródziemiu. Warner Bros, Embracer Group i New Line osiągnęły porozumienie w sprawie kolejnych produkcji.

Jeśli chodzi o Harry’ego Pottera i Wizarding World franchise to Zaslav chyba zapomniał o filmach „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” i „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”. Prawie nikt ich nie oglądał, więc być sam Zaslav przeoczył te premiery. Jak na razie wiadomo jedynie, że Harry Potter dostanie nowy serial, a fani czekają na nowy casting. Zapowiedziano, że „będzie to wierna adaptacja książek J.K. Rowling”.

To jest zadanie dla Supermana… i Jamesa Gunna

David Zaslav skrytykował strategię dotyczącą filmów DC i brak rozwoju Supermana przez ostatnie lata. Ostatni solowy film to „Człowiek ze Stali” z 2013 roku. James Gunn zaplanował nowy film o Supermanie na 2025 rok, a w Clarka Kenta wcieli się David Corenswet.

Warto przypomnieć, że ostatnie filmy DCEU takie jak Flash, Black Adam i Blue Beetle przyniosły wytwórni gigantyczne straty. Aquaman 2, który ma mieć premierę w grudniu, a aktualnie nie ma żadnej promocji i nawet zwiastunów, może dosłownie pociągnąć Warnera na dno.

Chcesz więcej kultury? Pan Od Kultury zaprasza na Facebooka i Instagram

About Post Author

Pan Od Kultury - Wojciech Kozicki

Miłośnik dobrych historii, gitarzysta, fan "Misia" i starych komiksów